Co nowego i zimowego?

Nim się obejrzeliśmy, a już mamy dwa tygodnie Nowego Roku. Czas już zatem najwyższy, by pojawił się kolejny wpis na blogu Archeologii Jakubowej, co niniejszym czynimy.

Trwają prace nad opracowaniem wyników naszych badań wykopaliskowych z sezonu 2012. Wiadomo już, że powstaną dwie prace magisterskie poświęcone badaniom w Przecznie, jedna korzystająca z wyników prac przy kościele św. Jakuba (sezon 2011) oraz jedna praca licencjacka, dotycząca jakubowych pochówków w sezonie 2010. Być może, doczekamy się również pracy, łączącej w sobie nasze wykopaliska w Toruniu i Przecznie, a stanowiącej katalog monet z naszych badań… Trzymamy kciuki za pewnego spóźnionego magistranta i innych studentów, gorliwie pracujących nad wynikami naszych wykopalisk.

W Pracowni Konserwacji Zabytków IA UMK, pod okiem dr Małgorzaty Grupy trwają prace nad konserwacją i rekonstrukcją reliktów ubrań wydobytych przez nas głównie z przeczneńskiej krypty. Są już pierwsze zaskakujące obserwacje, gdy ciemno-bure dotąd tkaniny odsłaniają bogate barwy i ornamenty, złote nici, pajęczyny koronek…

Tymczasem Toruń doczekał się wreszcie zimowej szaty, co skwapliwie wykorzystuje i Archeologia Jakubowa, prezentując Państwu serię ujęć świątyni św. Jakuba w śnieżnym okryciu. Zachęcamy do zachwycania się i odwiedzania jakubowych miejsc także zimą!

Archeologia jakubowa: kościół św. Jakuba Apostoła zimą 2013

Archeologia jakubowa: kościół św. Jakuba Apostoła zimą 2013

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s