Uroczyście i z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu przez naszą jakubowo-przeczneńską ekipę kolejnego sezonu badawczego w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Przecznie!
Nasza załoga w składzie: prof. Krystyna Sulkowska-Tuszyńska, Ania Bassara, Kasia Błoch, Magda Czadrowska, Ewa Wielocha, Tomek Sarnowski, Asia Struwe i Ania Cicha rozpoczęła dziś rano dalsze rozpoznawanie prezbiterium świątyni. Założyliśmy wykop w nieeksplorowanej dotąd przez nas północnej część założenia.
Dzień zszedł nam przede wszystkim na walce z gruzem, betonowymi wylewkami, betonowymi słupami zbrojonymi, kawałkami siporeksu, resztkami kafli i dachówek 🙂 Ale udało się, a za nieocenioną pomoc dziękujemy przemiłej ekipie konserwatorów pracujących na kościelnej wieży!

Archeologia jakubowa w Przecznie 2013 – dzień pierwszy: Madzia na zdjęciu „w starym stylu”, Ewa na zdjęciu, które jest kopią i trochę parodią zarazem zeszłorocznej fotografii z badań przy św. Jakubie (spójrz tu: https://archeologiajakub.wordpress.com/2012/07/26/od-swietej-anki-z-wolna-koncza-sie-niektorym-wykopowe-poranki/), Kasia z naszymi odkopanymi totemami i totem Filipek uśmiechający się do wszystkich 😉
Łączymy też pozdrowienia dla nieobecnych w tym sezonie członków zeszłorocznej ekspedycji: Niki, Moniki, Błażeja i Rzepaka!!!

Archeologia jakubowa w Przecznie 2013 – dzień pierwszy – Pani Profesor i dziewczyny pochylają się z zaciekawieniem nad pierwszymi znaleziskami; ekipa nie traci ani na chwilę dobrego humoru!

Archeologia jakubowa w Przecznie 2013 – dzień pierwszy – a Przeczno nadal jest piękne i urocze… 🙂 W tle widoczne wzniesienie gródka stożkowatego.
hh
Dziękuje za pozdrowienia! I pozdrawiam również. 🙂
bu 😦 pozdrawiam również z kolorowego Kowalewa Pomorskiego! Codziennie wyglądam myślami zza rysownicy w Waszą stronę