Obrona doktoratu o kaflach!

Jutro (23.09.2014 r.) zapraszamy na godz. 13 do Instytutu Archeologii UMK, gdzie odbędzie się publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Beaty Bielec-MaciejewskiejKafle i piece kaflowe z Torunia (XIV-XIX wiek)„.

Pani Beata od wielu lat współpracuje z prof. Sulkowską-Tuszyńską oraz innymi ekspedycjami toruńskimi i bydgoskimi. Uczestniczyła m.in. w pracach archeologicznych w Strzelnie, przy kościele św. Jakuba w Toruniu (sezon 2008) oraz na Zamku Dybowskim u mgr Lidii Grzeszkiewicz-Kotlewskiej. Kafle z tego ostatniego stanowiska były zresztą podstawą jej pracy magisterskiej obronionej pod kierunkiem prof. Jerzego Olczaka w roku 2002. Jutro zwieńczone zostaną jej wieloletnie analizy dotyczące toruńskich kafli i kaflarstwa. Beato, trzymamy kciuki aby wszytko poszło śpiewająco!

Podobnie jak i kibicujemy naszemu Błażejowi Lechowiczowi, który jutro postara się uzyskać tytuł magistra archeologii…!

p.s. Dysertacja mgr Bielec-Maciejewskiej będzie pierwszą pracą doktorską bronioną u naszej Pani Profesor… 🙂

1 komentarz do “Obrona doktoratu o kaflach!

  1. Agnieszka

    Cudowny temat.Czy można prace gdzieś wyporzyczyć? Pasjonujemy się z mężem tematyka zduńską.Pasja z czasem przerodziła sie w firmę. Stawiamy piece kaflowe współczesne ,ale również uratowaliśmy przed zagładą sędziwe piece wracając im dawny blask i nadal służą.
    Pozdrawiam p.Beatę .
    Agnieszka.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s