Co u nas?

Trochę się nasz blog zakurzył przez długą nieobecność nowych wpisów. Przepraszamy i nadrabiamy!

Nadrabiamy informacjami jeszcze z końca ubiegłego roku. Doczekaliśmy się wówczas wyczekiwanych obron prac magisterskich dwóch filarów ekspedycji toruńsko-przeczneńskich – Madzi Czadrowskiej i Tomka Sarnowskiego. Magda skupiła się w swej pracy na przedstawieniu dziejów Przeczna z perspektywy odkryć archeologicznych i wykorzystała nie tylko nasze badania, ale odwołała się również do wcześniejszych prac na przeczneńskim gródku stożkowatym. Z kolei Tomek wykonał „kompilacją numizmatyczną”, przedstawiając monety, jakie dane nam było odkryć na stanowiskach przy kościołach św. Jakuba w Toruniu oraz Podwyższenia Krzyża Świętego w Przecznie. Po pełne tytuły prac odsyłam do działu Jakubowa bibliografia.

Madzi i Tomkowi gratulujemy, dziękując za wszystko!

Archeologia jakubowa w Przecznie: mgr Magda i mgr Sarenka :)

Archeologia jakubowa w Przecznie: mgr Magda i mgr Sarenka 🙂 (w tle mgr Ania)

Tymczasem, trwają już prace nad kolejnymi opracowaniami z naszych badań. Wiele na to wskazuje, że niebawem swej pierwszej pracy doczeka się także najnowsze „dziecko” naszej ekspedycji – stanowisko ul. Szpitalna 4 w Toruniu. Póki co, ruszymy z pracami nad przygotowaniem wystawy powykopaliskowej do naszej galerii w Instytucie Archeolgoii UMK.

A teraz będzie miejsce na małą prywatę. W nawiązaniu do wspomnianego wyżej stanowiska Szpitalna 4 – na zakończenie badań przy szpitalu, we wrześniu ubiegłego roku, Ania C. otrzymała od ekipy butelczynę przedniego trunku na miodzie…

Archeologia jakubowa - sezon 2014 - coś od ojców benedyktynów...

Obiecała sobie wówczas, że buteleczkę tę otworzy i napitku posmakuje, gdy ukończy swą pracę doktorską. Otóż, złoty płyn polał się pod koniec zeszłego tygodnia… „Szpitalnicy” ze Szpitalnej 4 – miodzio istne miodzio! 🙂 Dzięki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s