Ćwieki na dobry początek drugiego tygodnia

Zaczęliśmy drugi tydzień naszych badań. Prace idą spokojnie do przodu. Wprawdzie czasami nasze siły nieco opadają – a to kontuzja, a to wykrywacz metalu (który przecież jest o wiele ciekawszy niż „machanie łopatą”), a to skupianie się kolegów na czynieniu awansów koleżankom 😉 Ale działamy i to jest najważniejsze.

Archeologia jakubowa - sezon 2015 - dzień ósmy: w W -16/15 karzący gwizdek kierownika...

Archeologia jakubowa – sezon 2015 – dzień ósmy: w W -16/15 karzący gwizdek kierownika…

Oczywiście, nadal nasza eksploracja zdominowana jest przez badanie warstw dawnego cmentarza nowomiejskiego, ale powoli także i architektura serwuje nam ciekawe ciekawostki 🙂 Na tzw. materiał ruchomy, czyli pozyskiwane przez nas przedmioty też nie możemy narzekać – pięknie zdobione ułamki ceramiki, wianki grobowe czy ćwieki trumienne, którymi pod koniec zeszłego tygodnia i na początku obecnego „sypnęło” całkiem hojnie. W tym tygodniu planujemy oprócz naszych zasadniczych wykopów zrealizować też mniejszy wykop sondażowy. Mamy nadzieję, że nam się to uda!

Archeologia jakubowa - sezon 2015 - dzień ósmy: eksploracja warstw cmentarnych w W-15/15... pod czujnym okiem Pani Profesor!

Archeologia jakubowa – sezon 2015 – dzień ósmy: eksploracja warstw cmentarnych w W-15/15… pod czujnym okiem Pani Profesor!

p.s. Błażeju, jesteś tam? Jesteś?! Mamy kilka monet, boimy się je sami rysować… Przyjeżdżaj! Twoje stanowisko rysownicze przy parapecie w IA czeka… 🙂 I uściskaj od nas Agatę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s