Zabytki sprzed 1000 lat, kilkuset na przykład

Archeologia jakubowa - sezon 2015 - dzień dziesiąty: ot, takie wykopowe zdjęcie z Sarną w roli głównej

Archeologia jakubowa – sezon 2015 – dzień dziesiąty: ot, takie wykopowe zdjęcie z Sarną w roli głównej

Jeśli wczoraj u nas się działo, to dziś się działo, działo, działo. Przede wszystkim za sprawą wizyty ekipy telewizyjnej TVP Bydgoszcz, która nakręciła materiał o naszych badaniach. Jak to z mediami – było trochę zamieszania, trzymania „pochówku na pokaz” itp. Kilkoro z nas miało okazję wypowiedzieć się, a parcie na szkło było czasem tak duże, że niektórzy gotowi byli nawet płożyć świeżutki, mokry jeszcze wianek grobowy na swej nieosłoniętej dłoni (choć kilka godzin wcześniej uciekali na widok zabrudzonej od niego rękawiczki). Niekiedy też udało się nam zabłysnąć sentencjami, których nie powstydziłby się nawet nasz Błażej 🙂 Próbka w tytule. Wiadomo jednak, że w oku kamery wszystko dzieje się czasem inaczej niż byśmy sobie tego życzyli. Najważniejsze, że ładnie nakręcono nasze prace i pokazano różne ich aspekty. Całość materiału znajdziecie tu:

http://bydgoszcz.tvp.pl/21209810/zaskakujace-odkrycia-w-bardzo-starym-kosciele-w-toruniu

Archeologia jakubowa - sezon 2015 - dzień dziesiąty: telewizja i my

Archeologia jakubowa – sezon 2015 – dzień dziesiąty: telewizja i my

A cóż poza tym? Roboty sporo i martwią nas już też trochę te niekończące się pochówki. Do stopy fundamentów daleko, a czas ucieka… Na razie – choć upał nas nie oszczędza – można powiedzieć, że pogoda jest nam łaskawą i pozwala kopać całe dnie. Lecz jak długo to potrwa? Pora chyba naprawdę sprężyć siły, tym bardziej, że od poniedziałku starujemy z jeszcze jednym wykopem… Stara prawda naszych wykopalisk, że przy św. Jakubie jest co robić, znowu się potwierdza.

Archeologia jakubowa - sezon 2015 - dzień dziesiąty: obrazki z dnia dzisiejszego, czyli: praca na czas w wykopie W-16/15, wrogie spojrzenia wobec kolejnych pochówków, upał, dobre humory :)

Archeologia jakubowa – sezon 2015 – dzień dziesiąty: obrazki z dnia dzisiejszego, czyli: praca na czas w wykopie W-16/15, wrogie spojrzenia wobec kolejnych pochówków, upał, dobre humory 🙂

2 komentarze do “Zabytki sprzed 1000 lat, kilkuset na przykład

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s