Jakubowa monografia!!!

Drodzy Przyjaciele, Czytelnicy, Miłośnicy Archeologii!

Jest!!! Właśnie ukazała się długo oczekiwana książka poświęcona wynikom naszych prac archeologicznych przy kościele św. Jakuba w Toruniu:

„Kościół św. Jakuba w Toruniu. Historia w ziemi zapisana”

autorstwa dr hab. Krystyny Sulkowskiej-Tuszyńskiej, prof. UMK

Książka stanowi podsumowanie siedmiu sezonów badań wykopaliskowych w otoczeniu i wnętrzu kościoła z lat 2008-2020 oraz zwieńczenie grantu badawczego o tym samym tytule. W swojej opowieści Pani Profesor skupia się przede wszystkim na dziejach samego kościoła w świetle odkryć archeologiczno-architektonicznych oraz prezentuje szerokie wyniki badań dotyczących dawnego przykościelnego cmentarza mieszczan nowomiejskich i zaczerpniętych stąd wiadomości na temat kultury materialnej mieszkańców Nowego Miasta Torunia w średniowieczu i nowożytności. Analiza archeologiczna została uzupełniona o szereg dodatkowych badań specjalistycznych.

Książka jeszcze pachnie farbą drukarską, a już za parę dni zaczyna się jej promocja, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Oto terminy spotkań autorskich i promocji monografii:

 • Biblioteka Główna UMK, ul. Gagarina, 9 maja, godz. 15:00
 • Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego, 25 maja, godz. 18:00

Do zobaczenia! 🙂

2 komentarze do “Jakubowa monografia!!!

 1. Majster

  Super! Z całego serca gratuluję Pani Profesor oraz wszystkim zaangażowanym! Współpracownicy archeolodzy byli pod ogromnym wrażeniem architektury kościoła oraz wianków grobowych, gdy im opowiadałem o wykopaliskach oraz pokazywałem zdjęcia. Z miłą chęcią pokażę im też książkę (i przetłumaczę ile będę w stanie) jak tylko kupię. Partyzancka promocja za granicą już trwa 🙂
  Jeszcze raz gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego!!

  Odpowiedz
  1. archeologiajakubowa Autor wpisu

   Drogi Mistrzu Błażeju! Dzięki Ci wielkie za tę promocję, a przede wszystkim, że nadal o nas pamiętasz i śledzisz nasze poczynania! Jako jeden z FILARÓW Jakubowych Ekspedycji przyczyniłeś się znacząco do powstania tej książki! To także Twoje dzieło 🙂
   p.s. Jest streszczenie po angielsku, a ryciny mają podpisy w dwóch językach 😉

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s