ARCHEOLOGIA JAKUBOWA

Witamy na blogu poświęconym badaniom wykopaliskowym prowadzonym przy kościele św. Jakuba Apostoła w Toruniu (i nie tylko)!

Jesteśmy grupą pasjonatów, archeologów, którzy poświęcili się naukowo badaniu architektury oraz kultury średniowiecza i nowożytności. Badaliśmy kościoły i klasztory,  wsie i miasta, grody i zamki. Nazwa naszego bloga, jak i całe jego istnienie, wywodzą się z naszego opus magnum, czyli badań kościoła św. Jakuba w Toruniu wraz z towarzyszącym mu zespołem architektury i cmentarza.

Nasz blog jest miejscem, w który możecie Państwo dowiedzieć się nieco więcej o naszych pracach i ich wynikach, jak i o całym zespole św. Jakuba. Dzielimy się tu również informacjami dotyczącymi innych badań prowadzonych przez ekipę „archeologów jakubowych”, np. prac w podtoruńskim Przecznie oraz wszystkim, co uznamy za ciekawe!

Kościół św. Jakuba Apostoła w Toruniu – widok z wieży Ratusza Staromiejskiego 

Szanowni Państwo, Czytelnicy i Pasjonaci!

Blog nasz ma charakter popularyzatorski. Nie zamierzamy udostępniać tu pełnych wyników badań, ale piszemy rzetelnie i karty tego bloga istotnie mogą stanowić podstawowe źródło informacji o prowadzonych przez nas pracach archeologicznych i miejscach, które badamy.  Nie zastąpią jednak fachowej literatury i do takiej odsyłamy wszystkich z Was bezpośrednio zainteresowanych tematem. Stale uzupełniany wykaz publikacji i opracowań z naszych badań znajdziecie Państwo w dziale Jakubowa bibliografia.

Wszystkie fotografie i teksty znajdujące się na blogu – jeśli nie zostały podpisane inaczej – wykonane zostały przez członków naszych ekspedycji oraz redakcję bloga. Jeśli jesteście zainteresowani ich wtórnym użyciem – prosimy o zgłoszenie się do nas!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s