Wspomnień czar i sprawy bieżące

Nasz jakubowy blog istnieje już 5 lat. Przez te 5 lat odwiedzony został blisko 37 tysięcy razy. Największa liczba odwiedzin jednego dnia wynosi 421. Jednego dnia ponad czterysta razy zostały odwiedzone strony Archeologii Jakubowej! Kiedy to było? Dokładnie 5 lat temu, 11 lipca 2012 roku. Co się wówczas u nas działo, o czym wówczas pisaliśmy? Byliśmy dokładnie w połowie sezonu św. Jakub AD 2012, prowadziliśmy prace wykopaliskowe po południowej stronie prezbiterium. Kończyliśmy właśnie wykop W-9/12, w którym rozpoznawaliśmy tajemniczą arkadę pod  przyporą (czekała na nas 4 lata od cząstkowego jej odsłonięcia pod koniec sezonu 2008!). W wykopie W-11/12 widoczna już była korona „dziwnego” fundamentu pod przyporą prezbiterialną, a nowo założony wykop W-10/12 już zapowiadał się ciekawie. Dziś wiemy, że dostarczył jednych z najcenniejszych odkryć ze wszystkich sezonów badawczych przy jakubowej świątyni…

U nas, w naszej ekspedycji, każdy sezon badawczy, każde wykopaliska przynosiły sporo pracy, wyzwań i odkryć. Tak było 5 lat temu, tak jest i obecnie przy Szpitalnej 4…

Archeologia jakubowa – sezon 2017: pani Sylwia Dulin od wczoraj raczy nas wspaniałymi historiami i ciekawostkami na temat jej rodzinnego Nowego Miasta Torunia. Piękny Człowiek i wspaniała skarbnica wiedzy. Dziękujemy!

Jutro ostatni dzień badań, a u nas roboty tyle, że nie wiadomo czasem za co pierwsze chwycić 😉 Pracujemy równolegle nad eksploracją, dokumentacją, inwentaryzacją. Niby wszystko to, co normalnie robi się na stanowisku przez cały czas trwania badań, tylko że teraz robimy to w zdwojonym natężeniu. Wszak jutro ostatni dzień wykopalisk! Mieliśmy nadzieję spędzić go już po prostu w pracowni, a tu zapowiada nam się kolejny dzień w terenie… Czy zdążymy zwieść sprzęt nim Pani Profesor ruszy na urlop, a Ewka podbijać Grunwald?… 🙂 Trzymajcie znowu kciuki za nas!

Archeologia jakubowa – sezon 2017: niezawodna prof. Alicja Chruścińska ze swą ekipą i w tym roku o nas nie zapomniała! Pobieranie prób cegieł do badania metodą termoluminescencji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s